vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Legālā alkohola nozare: VID pārspīlējis savus sasniegumus ēnu ekonomikas apkarošanā


 Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) viedoklis par VID darbinieku prēmēšanu saistībā ar nopelniem ēnu ekonomikas apkarošanā

Nozares apvienības ARTA biedri uzskata, ka VID būtiskais ieguldījums ēnu ekonomikas apkarošanā - konkrēti  alkoholisko dzērienu segmentā šī gada 9 mēnešos ir maigi izsakoties pārspīlēts, jo 4% pieaugums legālo alkoholisko dzērienu realizācijā 9 mēnešos ir sasniegts tikai un vienīgi pateicoties tam, ka tā ir sezona, kad aug vīna un alus pieprasījums, kas neatspoguļo visu situāciju nozarē.

Nozares apvienība uzskata, ka arī nav korekti burtiski salīdzināt taksācijas periodus, ja nav ņemtas vērā akcīzes likmes izmaiņas, kas ietekmē rezultātus. 

ARTA valdes priekšsēdētājs, SIA LIVIKO direktors Genādijs Kļepikovs pauž viedokli, ka VID darbinieku motivācija principā ir atbalstāma, taču prēmija 6.7% apmērā no summas par kuru pārsniegts nodokļu ieņēmumu plāns (2.27 miljonus dalām ar 33.87 milj.) ir ļoti dāsns atalgojums. Kas tad notiek situācijā, ja nodokļu plāns netiek pildīts - vai tiek proporcionāli samazinātas algas?

ARTA neviennozīmīgi vērtē panākumus ēnu ekonomikas apkarošanā, jo

VID oficiālie dati liecina, ka arī šogad saglabājas realizācijas kritums kategorijas ka degvīns, kas ir pārdotākais stiprais alkohols Latvija un arī vienlaikus visvairāk viltotais.

"Šī gada pirmajā pusgadā degvīna, ka ir visvairāk viltotā alkohola kategorija,  realizācija kritusies par aptuveni 11%, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Par kādiem sasniegumiem šajā gadījumā mēs varam runāt, ja ēnu ekonomika stipro dzērienu segmentā joprojām saglabā būtisku ietekmi?", vaicā ARTA valdes loceklis, SIA „Jaunalko" direktors Ritvars Kuzma.

Dati :  degvīna pārdošanas apjomi trīs gadu laikā mazinājušies par 8 miljoniem litru:

2008.gadā realizēti 19.4 milj.litru

2009.gadā - 13,3 miljoni litru

2010.gadā - 11 miljoni litru.

„Pat, ja pieļaujam, ka pirktspējas kritums un ieradumu maiņa ietekmējusi pārdošanas apjomus par pusi, otra puse ir un paliek uz nelegāla alkohola rēķina", uzskata ARTA biedri.

ARTA valdes priekšsēdētājs Genādijs Kļepikovs pauž viedokli, ka šajā situācijā, pamatojums prēmiju piešķiršanai VID darbiniekiem neiztur kritiku, jo "pelēkā alkohola" tirgus apkarošana Latvijā vēl ir "bērna autiņos" un esošie nopelni nesaskan ar statistiku.

 „Kā nozares apvienība vairākkārt esam rosinājuši lielāku pilnvaru piešķiršanu un arī policijas darbinieku motivēšanu, jo nav noslēpums, ka cīna ar tā sauktajām "točkām" joprojām nav efektīva un policijas aktīvs atbalsts mūsuprāt būtiski veicinātu ēnu ekonomikas apkarošanu alkoholisko dzērienu segmentā  ", rezumē ARTA pārstāvis.

Informāciju sagatavoja:

Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) biedri

Komentāri (0)  |  2011-10-18 23:01    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ