vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Par šī gada labāko vīnzini kļuvis Ronalds Pētersons no Tallink Hotel Rīga


 

Par Latvijas 6.Vīnziņu konkursa uzvarētāju pēc divu dienu sacensībām kļuvis Ronalds Pētersons, kas pārstāv Tallink Hotel Rīga restorānu. Viņa kolēģis Zigmārs Kalniņs ieguva godpilno otro vietu.  Jāatzīmē, ka abiem konkursantiem tās ir pirmās sacensības un prieks par uzvaru ir pat pārsteigums. Tagad tikai jāgatavojas Baltijas čempionātam, kas notiks oktobra beigās Tartu. Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons atzīmēja,  ka ir patīkami pārsteigs par šī gada dalībieku labo sniegumu, jo lielākai daļa no someljeriem nebija konkursu pieredzes. „Mūsējie ir stipri dekantēšanā, vēl jāpieslīpē prasmes „aklajās" dzērienu degustācijās,, bet pārējais iespaids jārada ar šarmu un, protams, nemitīgi jāpilnveidojas un jāmācās", saka vīnzinis un šī gada konkursa organizators Raimonds Tomsons.

Trešo vietu šī gada someljēru konkursā ieguva jau pieredzējušais Kaspars Vēzītis, kurš dēvē sevi par neatkarīgo vīna ekspertu un pārstāv alkoholisko dzērienu izplatītāju „Skorpions". Vienīgā dāma finālā - Irina Sjomočkina no restorāna „Foody" ieņēma godpilno 4.vietu astoņu someljeru konkurencē.

Trīs labākie finālisti oktobra beigās pārstāvēs Latviju ikgadējā 6.Baltijas Vīnziņu čempionātā „Vana Tallinn Grand Prix", kas notiks Tartu. Čempionātu organizēs tā ilgadējais atbalstītājs, viens no Baltijas lielākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem A/S „LIVIKO" sadarbībā ar Baltijas valstu Vīnziņu asociācijām.

6. Latvijas Vīnziņu jeb someljeru konkursa fināls šogad notika izstādes „Rīga Food" ietvaros. Vīnziņi  sacentās teorētisko zināšanu testā un 4 labākie finālā rādīja savu prasmi dzērienu atpazīšanā, dekantēšanā, pasniegšanā, vīna kartes labošanā un dzērienu piemērošanā dažādiem  ēdieniem. Šogad konkursā piedalījas 8 jaunie  Latvijas vīnziņi.

Komentāri (0)  |  2011-09-10 03:52    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ