vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Alkohola ražotāji un tirgotāji prognozē akcīzes ieņēmumu kritumu 2.pusgadā


Alkoholisko dzērienu ražotājus un tirgotājus pārstāvošās nozares  apvienības (ARTA) pārstāvji uzskata, ka nozares uzņēmumu prognozes par  tirgus attīstību piepildījušās - kopējais akcīzes ieņēmumu plāns pusgadā ticis izpildīts, jo ieņēmumi atspoguļo situāciju  līdz akcīzes nodokļa paaugstināšanai uz stipro alkoholu 1.jūnijā.

Savukārt cenu pieaugums uz alkoholiskajiem dzērieniem, ko radīja akcīzes paaugstināšana 1.jūnijā, negatīvi ietekmēs turpmāko ieņēmumu dinamiku 2.pusgadā - nozare paredz ieņēmumu kritumu, īpaši degvīna segmentā.

 „1.pusgada rezultāti apstiprina jau agrāk valdībai un starptautiskajiem aizdevējiem pausto nozares redzējumu - saglabāt pieaugošu akcīzes nodokļu ieņēmumu dinamiku šī gada sākumā iespējams, neceļot nodokli.  Jāņem vērā, ka 1.pusgada rezultāti neatspoguļo akcīzes kārtējo palielināšanu, kas stājās spēkā 1.jūnijā un vēl neietekmēja pusgada ieņēmumu datus", komentē ARTA valdes priekšsēdētājs un SIA „Jaunalko" vadītājs Edmunds Demiters.

Otra būtiskākā atziņa, kas, neiepriecina nozari - ēnu ekonomika stipro dzērienu, pamatā degvīna, segmentā joprojām saglabā būtisku ietekmi. Par to liecina katru gadu krītošie realizācijas apjomi. Arī pirmajā pusgadā degvīna realizācija kritusies par aptuveni 11%, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu.

„Tas skaidri apstiprina apgalvojumu par nelegālā tirgus dominanci šajā segmenta, jo kopējie alkohola realizācijas  apjomi nav kritušies", rezumē ARTA pārstāvis E. Demiters.

Alkoholisko dzērienu ražotājus un tirgotājus apvienojošās apvienības pārstāvji atzīmē, ka tajā pat laikā pieauguši alus realizācijas apjomi, kaut gan akcīzes nodokļa veidā no šis realizācijas pienesums joprojām atpaliek daudzkārt no pārējā alkohola segmenta devuma valsts kasei.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) biedri

Komentāri (0)  |  2011-09-05 21:36    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ