vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Policija: Arī pašpatēriņa vajadzībām vajag kandžas tecināšanas licenci
Policija izdomājusi, kā cīnīties ar alkohola akcīzes nodokļa neieksēšanu. Traktējot pirms gada pieņemtos grozījumus Alkoola aprites likumā, tā uzskata, ka arī pašpatēriņa vajadzībām vajag kandžas tecināšanas licenci.

Portāls dzirkstele.lv informē, ka Jaunalūksnē, tuvākajā laikā "dzimtenīti" vairs nedzīs. Vidzemes kandžas tecināšanas festivāla dalībnieka dzīvesvietā marta sākumā policija veikusi sankcionētu kratīšanu, kuras laikā izņemti 5,2 litri pašdarinātā alkohola un konstatēts, ka alkohola izgatavošanas ierīce iemūrēta privātmājas pirtiņas sienā. Fakts par policijas rīcību daudzos radījis izbrīnu, jo līdz šim valdīja uzskats, ka dzīt kandžu personiskām vajadzībām nav aizliegts.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma "Dzirksteli" informē: "Likums skaidri definē: pašizgatavotā alkohola - kandžas - ražošana mājas apstākļos nav atļauta arī personiskajam patēriņam, nemaz jau nerunājot par šī pašizgatavotā alkoholiskā dzēriena tirdzniecību." Alkoholisko dzērienu aprites likuma ignorēšana draud ar administratīvo naudas sodu fiziskajām personām no 250 līdz 500 latiem vai ar administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm, konfiscējot alkoholiskos dzērienus un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez transportlīdzekļu konfiskācijas. Var tikt piemērota arī kriminālatbildība, ja ar nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu tiek nodarīts būtisks kaitējums. Tad var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 3 gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

Arī Valsts ieņēmumu dienesta komunikācijas daļas pārstāve Ieva Dzilna "Dzirkstelei" norāda, ka mājas apstākļos stipros alkoholiskos dzērienus pat pašpatēriņam ražot nedrīkst. Drīkst savam patēriņam mājas apstākļos gatavot raudzētos dzērienus.

 "Ja kāds vēlas mājas apstākļos gatavot stipro alkoholu, tad attiecīgi ir jābūt licencei un ir jāreģistrējas kā komersantam," skaidro Valsts ieņēmumu dienesta komunikācijas daļas pārstāve. Šādu iespēju paredz pērn 14.aprīlī spēkā stājušies grozījumi Alkohola aprites likumā, kas pieļauj alkohola ražošanu mājas apstākļos noteiktos daudzumos, ja tiek izpildītas visas likuma normas, tostarp jāsaņem pašvaldības atļauja alkohola ražošanai tās teritorijā.


Komentāri (0)  |  2011-03-16 05:16    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ