vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Iznākusi klausāmgrāmata „Ievads stipro alkoholisko dzērienu kultūras vēsturē”


Izdevniecībā „Apostrofs" iznākusi klausāmgrāmata - pazīstamā vīnziņa Jāņa Kaļķa „Ievads stipro alkoholisko dzērienu kultūras vēsturē". Jāņa Kaļķa speciāli šim audio izdevumam sacerēto darbu ielasījis aktieris Arnis Līcītis. Ieraksts ir saglabāts CD formātā un ir septiņdesmit minūšu ilgs.

Jaunajā izdevumā pastāstīts par destilācijas procesa pirmsākumiem Senajā Ēģiptē, Ķīnā, Arābu valstīs un Eiropā. Kas ir bijuši pirmie atklājēji?  Tāpat šeit var uzzināt, arī to kā radušies stiprie alkoholiskie dzērieni, ko patērē šodien - armanjaks, džins, viskijs, konjaks, vodka un citi.

„Dzērienu destilācija un destilāti, kurus lietojam mūsdienās, nav tikai mode vai sagadīšanās. Tas ir bijis ilgs process, kas dažādos laikos nopietni iespaidojis pasaules vēsturi. Sākotnēji destilāti ir glābuši daudzas dzīvības un ietekmējuši starpvalstu tirdzniecības noteikumus un virzienus, kā arī attīstījuši dažādu valstu dzērienu kultūras, bez kurām mūsdienu pasaules karte nebūtu iedomājama. Šis nelielais ieskats destilācijas attīstībā ļaus rast atbildes uz dažādiem jautājumiem - gan par dzērienu piederību kādai valstij un to garšas īpašībām, gan ražošanas tehnoloģijām, lietošanu, veidojot padziļinātāku izpratni par tiem," informē Jānis Kaļķis.

„Pirms vairāk nekā gada izdevām Valentīnas Grandānes „Ievadu vīna kultūras vēsturē", stāsta izdevniecības pārstāve Liāna Langa. „Tieši Grandānes kundze kā destilātu speciālistu mums ieteica Jāni Kaļķi. Prieks, ka Kaļķa kungs neattiecās dalīties savās zināšanās un uzrakstīt šo darbu, kuram Latvijā pagaidām nav līdzinieka. Tagad kultūras jomu interesenti varēs papildināt savu redzesloku un izglītoties, klausoties šo aizraujošo stāstu."    

 

Par autoriem

Jānis Kaļķis jau 17 gadus strādā viesmīlības sfērā, kurā ietilpst arī dzērienu piedāvāšana viesiem. 2003. gadā, nodibinot viesmīļu un bārmeņu skolu, viņš pastiprināti sāka interesēties par stipro alkoholisko dzērienu vēsturi. Autoram ir pamats uzskatīt, ka šobrīd viņam Latvijā pieejama visplašākā bibliotēka par destilētiem dzērieniem, un šajās grāmatās viņš meklē atbildes uz vēl neatklātiem jautājumiem. Līdztekus interesei par destilāciju, Jānis Kaļķis jau ilgāku laiku iedziļinājies arī vīna kultūrā un vīna garšas niansēs. 2010. gadā viņš ieguva 1. vietu Latvijas vīnziņu konkursā. Šobrīd abas tuvu stāvošās, tomēr dažādās dzērienu kultūras vēstures ir autora profesionālās zināšanas, kurās viņš labprāt dalās ar mums.

Arnis Līcītis ir teātra un kino aktieris. 1970. gadā beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti. Strādājis A.Upīša Akadēmiskajā drāmas teātrī (tagadējā Nacionālajā), Valmieras Drāmas teātrī, Latvijas Jaunatnes teātrī un kopš 1996. gada - Krievu drāmas teātrī. Viņš ir viens no populārākajiem kino aktieriem, viņa kontā ir lomas vairāk nekā 150 filmās. Brīvais muzikants, vokālists.  

Izdevuma atbalstītāji ir kompānija LIVIKO, Radio Naba un mūzikas ierakstu veikals „Upe" Vaļņu ielā 26. Skaņu režisors ir Olivers Tarvids, māksliniece - Ieva Dzintare.

 Izdevniecība „Apostrofs" dibināta 2008. gadā ar nolūku veicināt literatūras un izglītojošu sacerējumu pieejamību bērnu un pieaugušo vidū, izdodot audio grāmatas sērijā „Klausāmgrāmata". Tās domātas aktīviem un inteliģentiem literatūras un kultūras jomu interesentiem, kuri grāmatas labprāt lasa un klausās.

 

Papildu informācija: Liāna Langa, e-pasts: liana@livas.lv, tālr. 29473913

Komentāri (0)  |  2011-03-03 23:25    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ