vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Premium klases vīns no Dienvidāfrikas


Kopš maija beigām Rīgā ir sastopamama vieta, kas saucas Vīna telpa TINTO. Man šķiet, ka šis nosukums ļoti precīzi raksturo vietas koncepciju - vienā telpā gan bārs, gan veikals. Šeit es uzdūros kādam fanatstiskam Dienvidāfrikas vīnu ražotājam - Plaisir de Merle. Šis vīns ir paredzēts tiem, kas grib izkļūt ārpus lieveikalu sortimenta robežām tiem, kas grib un spēj novērtēt kaut ko īpašu. Arī paša vīndara filozofija balstās uz katra atsevišķa vīna dārza  labāko īpašību izcelšanu. Jāsaka, tā nav parāk bieži sastopma īpašība Jaunajā pasaulē. To jūt arī garšā, kas neapšaubāmi apliecina, ka runa ir par kaut stipri virs vidējās Latvijā pieejamās Dienvidāfrikas produkcijas.


 Plaisir de Merle Sauvignon Blanc 2009. Cena veikalā ap 12 Ls.

Izteikts Dienvidāfrikas stila Sauvignon Blanc. Daudz zaļās zāles un spēcīgu ērkšķogu. Garša piesātināta ar it kā nelielu saldumiņu pēcgaršā. Iespēams šis vīns kādu laiku ir izturēts uz rauga nogulsnēm, kas tam ir devušušas nedaudz apaļīgu garšas uzbūvi. Neapšaubāmi, tas pretendē uz kaut ko vairāk nekā vienkāršu vīnu, tomēr cenas ziņā tas ir mazliet par dārgu. Tai vajadzētu būt nedaudz ap 8-9 Ls.Plaisir de Merle Chardonnay 2008. Cena veikalā ap 12 Ls.

Lielisks ozolkoka izturēts Chardonnay. Aromātā spēcīga vaniļa. Kādam tas var likties par vulgāru, bet man patīk. Daļa vīna izturēta jaunās mucās, daļa vienreiz jau lietotās, bet daļa pat trīs reizes izmantotās franču ozolkoka mucās. Garšā saldena vaniļa, kas pēc brīža dod vietu tropiskiem augļiem. Pēcgaršā parādās neliels rūgtumiņš. Iespējams vīns ir par jaunu. Jebkurā gadījumā labs jaunās pasaules vīna paraugs - spēcīgs aromāts un garša.
Šis vīns sprasās pēc ēdiena.

 
Plaisir de Merle Merlot 2008
. Cena veikalā ap 12 Ls.

Mans favorīts. Tapis no trijos dažādos vīna dārzos audzētām vīnogām. To novākšana uzsakta 9. februārī, bet pabeigta tikai 27. martā. Tas vien liecina, ka runa ir tikai par īpaši atlasītu un pašu labāko ogu izmantošanu. Arī izturēšanas procesam vīndaris ir piegājis ļoti individuāli.  Tā notikusi gan jaunās, gan lietotās, gan amerikāņu gan franču ozolkoka mucās. Arī izturēšanas ilgums katrai mucai ir dažāds 12 -16 mēnesī. Šādā veidā, neraugoties uz vienu un to pašu vīnogu šķirni, dažādās mucās ir izveidojies vīns ar atšķirīgu garšu. Un tikai pēc tam, kad ir novērtēta katra vīna raksturs, tas ir sajaukts tādās proprorcijās, lai atbilstu vislabākajām garšas īpašībām. Plaisir de Merle Merlot 2008 ir ne vien sulīgas ogas, bet arī merlot vīnogu vīnos ļoti reti sastopamās miecvielas, jeb tanīni. Manuprāt, tie vīnu padara interesantāku, garšas ziņā bagātāku un piešķir tādu kā visa nobeiguma punktu.

 
Plaisir de Merle Cabernet Sauvignon  2006. Cena veikalā ap 12 Ls.

Spēcīgas ogas ar mērenām, ļoti nolīdzinātām  miecvielām. Labi nogatavojušās un it kā nedaudz žvētas tumšās ogas. Iespējams vainīgs malbec un  petit verdot vīnogu piejaukums. Līdzīga pieeja, kā iepriekšējam vīnam. Vīnogas nākušas no sešiem dažādiem vīna darziem, nāvkatas un izturētas dažādās mucās, dažādu laiku. Iesteicams ar  pikantiem ēdieniem.
Plaisir de Merle Shiraz 2007
. Cena veikalā ap 12 Ls.

Lieliski nostrādāts. Sniedz tieš to ko mēs sagaidām no shiraz. Ogas, pipari, nedaudz tabakas, pečgrašā neliels saldumiņš ar vaniļu. Visas šīs lietas ir tieši tik cik vajag. Ļoti harmonisks vīns. Nekas nelec lauko no kopējā kora

 Plaisir de Merle Gran Plasir 2005
Cena veikalā ap 15  Ls.

Eirpas stila blends. Satāv no Cabernet Sauvignon (40%);  Petit Verdot (18%);  Malbec (6%);  Cabernet Franc (15%);  Shiraz (15%);  Merlot (6%).  Specīgs, līdzsvarots un atakal perfekti nostrādāts vīns. Var dzert tagada, bet var arī vēl kādu gadiņu paturēt.   Jūtams, ka vīndaris katrai no vīnogu šķirnei ir atvēlējis savu lomu kopējā garšas buķetē.  Atkarībā no ražas gada mainās arī šo vīnogu proporcijas.

Komentāri (0)  |  2011-02-07 02:09    
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ