vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Chianti ar rozīnēm


Kurš gan tagad vairs zina, ka kādreiz Toskānā jaunam vīnam bieži vien pievienoja žāvētas vīnogas jeb rozīnes. Tas tika darīts nevis lai piešķirtu dzērienam bāgātīgāku garšas buķeti, bet gan pavisam citu, tīri pragmatisku iemeslu dēļ. Tika ietaupīts laiks! 19 gadsimtā, kad tika ieviesta šī metode, vīns bija ikdienas maltītes sastāvdaļa. 2-3 pudeles dienā nebija nekādas izņēmums, drīzāk ikdiena.

...
Komentāri (1)  |  2016-11-11 01:58         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par Baltijas labāko vīnzini atzīts Martynas Pravilonis no LietuvasFoto: Māris Lazdāns

Piektdien, 4.novembrī Rīgā tika noteikts Baltijas labākā vīnziņa tituls Vana Tallinn Grand Prix konkursa laikā, kurā par uzvarētāju kļuva Lietuvas pārstāvis Martynas Pravilonis. Aizraujošā finālā uzvarētājs aiz sevis atstāja otru Lietuvas pārstāvi Narimantas Miežys, savukārt Latvijas pārstāvei Agnesi Meiersonei izdevās izcīnīt trešo vietu. Par Baltijas labāko jauno vīnzini tika atzīta Marika Tikas no Igaunijas. Vana Tallinn Grand Prix ir prestižākais starptautiskais vīnziņu konkurss Baltijas valstīs un šogad norisinājās jau vienpadsmito reizi.
...
Komentāri (0)  |  2016-11-08 17:58         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Spāņu cava, kas nav cava


 Jau kādu laiku pie mum ir nopērkams kāds izcils spānu dzirktošais vīns.
2012. gadā Spānijas dzirkstošā vīna - cava ražotājs Raventos i Blanc pieņēma lēmumu izstāties no šī dzēriena ražotāju asociācijas un saviem dzērieniem vairs nelietot cava nosaukumu. Viņaprāt, daudziem vīniem kas izmanto šo nosaukumu trūkst kvalitātes un viņš nevēlas lai ar tiem asociētu arī viņa dzērienus.Tā vietā viņš izveidoja

...
Komentāri (0)  |  2016-11-04 22:24         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Iepazīstiet Latvijas augļu un ogu vīnus


9.novembrī, plkst.15.00,  viesnīcā «Pullman Riga Old Town » (Jēkaba ielā 24, Rīga) notiks ikgadējā labāko Latvijas augļu un ogu vīndaru plašākā vīna degustācija "Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2016"
Pasākumā būs iespēja tikties ar vīndariem un degustēt vairāk kā 80 augļu un ogu vīnu un sidru šķirnes. Šajā gadā būs iespēja satikt gan pagājušā gada dalībniekus, gan arī jaunus vīndarus un to veikumu.
...
Komentāri (0)  |  2016-11-03 22:15         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Baltijas labākie restorāni - pēc White Guide Nordic domāmŠonedēļ daudz tiek runāts par Sakndināvu veidoto White Guide Nordic labāko restorānu sarakstu, kurā iekļauti 325 Ziemeļvalstu restorāni. Šo restorānu reitingu ,mēdz dēvēt arī par Skandināvu Michelin Guide. Šogad prmo reizi tajā novērtēti arī 60 Baltijas valstu restorāni. 

Par labāko restorānu Ziemeļvalstīs tika atzīts restorāns

...
Komentāri (0)  |  2016-11-03 00:14         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīnogu audzēšanas statistika pasaulē. Ķina otrajā vietā


Oktobra beigās notika Starptautiskās Vīnogu audzētāju un ražotāju asociācijas (International Organisation of Vine and Wine) konference, kurā klātesošie tika iepazīstināti ar jaunākajiem datiem par situāciju pasaulē.

PLATĪBAS

2015. gadā vīnogas tika audzētas 7.5 milj. ha platībā (neatkarīgi no to izmantošanas veida)

Att: Vīnogulāju platību sadalījums pa galavenajām audzēšanas valstīm

(Avots:  OIV Statistical Report on World Vitiviniculture)

Kopš 2000 gada kopējās vīnogulāju platības ir samazinājušās. Sevišķi Eiropā.

...
Komentāri (0)  |  2016-11-02 00:23         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix 2016


4. novembrī. plkst. 15., Rīgā, Jēkaba ielā 24, viesnīcā “Pulmann”, sāksies  Baltijas vīnziņu sacensības “Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix 2016”.

Latviešiem pēdējie gadi Baltijas vīnziņu sacensībās ir bijuši  ļoti veiksmīgi. Šoreiz sevi apliecināt centīsies: Agnese Meiersone, Madara Kalveite, Lotars Ārends, bet junioru kategorijā Mārtiņš Kukojs. Vai mums izdosies arī šoreiz uzvarēt “Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix”, redzēsim piektdien.
...
Komentāri (5)  |  2016-11-01 19:45         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


“Rīgas Melnā Balzama” kokteilis atnes uzvaru Pasaules bārmeņu čempionātā


Pirmo reizi pasaules prestižākajā bārmeņu čempionātā “IBA World Cocktail Championship 2016” ar “Rīgas Melnā Balzama”kokteili “Ura-nage” kategorijā “Bartenders Choice’’ 1. vietu ieguvis serbu bārmenis Milošs Janoševičs (Miloš Janošević, attēlā). Bārmeņu prestižākās sacensības šogad notika Tokijā, Japānā.

...
Komentāri (0)  |  2016-10-29 00:38         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sākas biļešu tirdzniecība uz Riga Wine & Champagne festivāla rudens sesiju
Sākusies biļešu tirdzniecība uz Baltijas valstīs lielākā un gardēžu aprindās gaidītā festivāla Riga Wine & Champagne pasākumiem 2016. gada 23.-27. novembrī. Festivāls vīnmīļus priecēs ar konkursa "Gada vīns 2016" Top 100 vīnu jeb labāko Latvijā importēto vīnu degustāciju "Nordea Čempionu parādē" un lieliskām vakariņām un meistarklasēm visas nedēļas garumā.
...
Komentāri (0)  |  2016-10-01 01:34         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mīti par stiprā alus popularitāti Latvijā
Kamēr deputāti spodrina savu tēlu stāstot par to, ka Latvijā to tik vien dara, kā dzer stipro alu, VID staistikas dati liecina par pavisma kaut ko citu.  Izrādās, ka tas nemaz nav tik populārs. Starp 20 šā gada pirmajā pusgadā visvairāk pārdotajiem aliem Latvijā, ir tikai 2 ali, kuru alkohola saturs ir 7 %, pietam tikai viens no tiem -  10. vietā esošais Līvu Rubenis, tiek ražots tikai un vienīgi 2 litru PET iepakojumā. 18 vispopularkajiem aliem, alkohola saturs nepārsniedz 5.5%.  

...
Komentāri (0)  |  2016-09-23 01:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.