vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Čīles vīndari rēķina zemestrīcē radīto zaudējumu apmērus
Februāra beigās notikusī zemestrīce Čīlē ietekmējusi arī daudzu šīs valsts vīna darītavu darbu, raksta britu vīna žurnāls Decanter.  Vissmagāk ir cietušas vīna darītavas uz dienvidiem no galvaspilsētas Santjago. Tādi slaveni vīna ražošanas apgabali kā  Maule un Bio Bio atradās blakus 8.8 balles stiprās  zemestrīces epicentram. Zināmā mērā Čīles vīndariem paveicās.  Lielākā daļa vīna darītavu pirms jaunās ražas novākšanas sezonas sākuma ir tukša, bez tam traģēdija  notika agrā brīvdienas rītā un cilvēki neguva traumas no  krītošām vīna mucām  un apgāztām tērauda tvertnēm.  

...
Komentāri (0)  |  2010-03-03 23:25         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Francijas vīniem dramatisks eksporta kritums


2009. gadā Francijas vīndari pircējiem ārzemēs nosūtījuši preci 5.5 miljardu. EUR vērtībā, kas ir zemākais rādītājs pēdējos desmit gados. Saskaņā ar tirgus pētījumu aģentūras

...
Komentāri (0)  |  2010-02-24 02:32         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Degustācijas nedēļas nogalē


Lielveikals SKY - Ulmaņa gatve

...
Komentāri (0)  |  2010-02-18 01:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Marques de Caceres vīni


 Viena no slavenākajām Rioja reģiona (Spānija) vīna darītavām Marques de Caceres šogad svin 40. jubileju, kuras ietvaros notiek semināri un degustācijas visās Baltijas valstīs. Aizvadītajā nedēļā tāda notika arī Rīgā, kuras laikā bija iespējams nogaršot vairākus Latvijā pieejamos vīnus.

 


...
Komentāri (0)  |  2010-02-16 20:50         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rozā dzirkstošie vīni


Neapšaubāmi, šampanietis, ir vislabākais, starp daudzajiem dzirkstošajiem dzērieniem. Tomēr tas nav tas lēts pirkums. Ja nepretendējat uz gardēža statusu, vai nevēlaties izcelties padomājiet varat padomāta arī par alternatīvām. Pēc tādas pašas tehnoloģijas, kā šampanietis šis vīns top arī daudzās citās pasaules valstīs. Bieži vien vienīgā atšķirība ir izmantojamās vīnogu šķirnēs un izturēšanas ilgumā.

...
Komentāri (0)  |  2010-02-10 21:30         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā izvelēties vīnu Valentīndienā


Ja gatavojaties kā nākas nosvinēt svētā Valentīna dienu, tad te būs kāds padoms.

 Aizmirstiet par zīda apakšveļu, smaržām vai dārglietām, ja jūsu mīļotā dzer kaut mazliet vīna. Neviens cits dzēriens šīs lietas labā nav devis tik daudz kā vīns. Šaubos vai alus un degvīns kādam asociēsies ar mīlestību. Interesanti, ko par jums padomās mīļotā sieviete, ja viņai uzdāvināsiet šņabja pudeli? Ceru, ka šis vakars beigsies bez traumām. Vīns ar tā īpašo auru, smaržu un garšu mīlestības labā ir devis vairāk nekā visi pārējie dzērieni kopā.

...
Komentāri (0)  |  2010-02-10 01:08         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


TOP 100 vīni ASV


 Vīna žurnāls Wine Spectator publicējis 100 viņuprāt labāko 2009. gadā ASV nopērkamo vīnu sarakstu.

Vīni tika izvēlēti sekojošiem kritērijiem:

...
Komentāri (0)  |  2010-02-04 23:07         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Alkohola tirgus pārdale turpinās


Janvārī Latvijas alkoholisko dzērienu tirgū notikušas dažas izmaiņas, kuras noteikti ietekmēs dažu dzērienu izplatīšanas un mārketinga stratēģiju Latvijā.

No šī gada 2. februāra par ražotāja Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) alkoholisko dzērienu oficiālo izplatītāju Latvijā kļūs SIA PRIKE Latvija.

...
Komentāri (0)  |  2010-01-29 22:41         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības paziņojums par grozījumiem alkoholisko dzērienu aprites likumā


" Latvijas alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība" (ARTA), kas apvieno trīspadsmit alkoholisko dzērienu nozares ražotājus un izplatītājus, komentējot šodienas Saeimas balsojumu par izmaiņām „Alkoholisko dzērienu aprites likumā", uzskata, ka balsojums ir populistisks,  liekulīgs un kārtējo reizi apliecina tuvojošos vēlēšanu ietekmi:

„Deputāti  ar balsu vairākumu nobalsojuši „pret" ieceri pagarināt legāla alkohola tirdzniecības laiku par 1 stundu, pamatojot to ar alkoholisma radītājām sekām, kas veicinās iedzīvotāju nodzeršanos. Un ar to pašu balsojumu tiek atļauta kandžas  mājražošana, dziļi nediskutējot par to, vai valsts būs spējīga nodrošināt kvalitātes kontroli,  un vai tas neizraisīs masveida saindēšanos ar nepārbaudītas kvalitātes „pagrīdes" alkoholu. Vai tā ir atbildīga rīcība? ",

...
Komentāri (0)  |  2010-01-29 17:45         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dažas degustācijas nedēļas nogalē.


 Izmantojiet izdevību un nogaršojiet vīnus. Tā jūs zināsiet vai tie jums patīk.

Vīnu veikalu tīkls GOURMET

...
Komentāri (0)  |  2010-01-27 17:18         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.