vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

VID atzīst stabilu legālā alkohola tirgus samazinājumu


2010.gada sešos mēnešos par alkoholiskiem dzērieniem (tai skaitā alu) iekasēti Ls 44,82 milj., kas ir par Ls 3,4 milj. jeb par 7% mazāk kā pērn sešos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes preču pārvaldes informācija.

Ņemot vērā, ka šogad realizētā akcīzes nodokļa likmju paaugstināšana bija minimāla un tikai atsevišķām alkoholisko dzērienu kategorijām, kas nespēja būtiski ietekmēt nodokļa ieņēmumus, akcīzes nodokļa ieņēmumu samazinājums saistāms ar legālo alkoholisko dzērienu realizācijas apjomu samazinājumu, jo šogad Latvijā ir par 2% (ja neskaita alu, samazinājums ir par 12%) mazāk patēriņam nodoto alkoholisko dzērienu kā 2009.gada sešos mēnešos.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-17 23:49         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Austrijas Pinot Noir pārsteidz Singapūru
Bijušais Austrijas vīnu marketinga (AWMB)  padomes vadītājs Mihaels Turners (Michael Thurner) 4. augustā Singapūrā noorganizēja aklo vīnu degustāciju, kurā tika vērtēti dažādu valstu Pinot Noir vīnogu vīni, kas ražoti  2001 - 2008 gadam. Pārsteidzoši, bet sīvā sacensībā ar daudziem slaveniem Burgundijas un Jaunās pasaules ražotājiem, 12 Austrijas Pinot Noir vīni iekļuva 20 labāko vidū.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-17 01:13         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Kas notiks ar moldāvu "Belij Aist"


 Rīgas apgabaltiesa šodien plānojusi izskatīt alkoholisko dzērienu, tostarp brendija "Čornij aist" jeb "Melnais stārķis", izplatītāja SIA "Aroma Floris's" prasību pret preču zīmes "Belij Aist" īpašniekiem, dzēriena importētājiem un izplatītājiem agroindustriālo departamentu "Moldova-Vin", uzņēmumiem AS "Aroma" un AS "Barza Alba" par preču zīmes atzīšanu kā spēkā neesošu.
...
Komentāri (1)  |  2010-08-10 18:04  |  Skatīts: 2726x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Divi īsteni jaunās pasaules baltvīnu paraugi


Bieži vien literatūrā visi vīni tiek sadalīti divās daļās: Vecās pasaules (Eiropa) un Jaunās pasaules (visas parējās valstis) vīni. Katrai no šīm pasaulēm ir raksturīgs savas garšas stils. Tiek uzskatīts, ka Eiropā vīni ir nedaudz pieklusinātāki un elegantāki, bet citur garšas ziņā spēcīgāki ar izteiktāku garšu. Lai arī mūsdienās šie stili lielā mērā ir saukušies, tomēr laiku pa laikam es sastopos ar kādu izteiktu Jaunās pasaules vīna stila paraugu.

...
Komentāri (2)  |  2010-08-09 23:38         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Vīniem Barton & Guestier jauni īpašniekiViens no alkohola tirgus smagsvariem - Anglijā bāzētais uzņēmums  „Diageo", kam pieder tādi zīmoli kā degvīns Smirnoff, viskijs

...
Komentāri (1)  |  2010-08-05 23:37         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Lielisks karstā klimata baltvīns


Daudzus gadus uzskatīju, ka labus baltvīnu var pagatavot tikai zemēs ar vēsāku klimatu. Karstajās zemēs baltās vīnogas uzkrājas daudz cukura un vīni bieži ir pārāk nelīdzsvaroti ar izteiktu alkoholu garšā. Tas bija līdz brīdim, kad es pirmo reizi nogaršoju Sicīlijas baltvīnu. Tad es sapratu kā labs ražotājs perfekti izmantos šo saules pārpilnību lai radītu interesantus baltvīnus. Šāda laba Sicīlijas stila paraugs ir

...
Komentāri (0)  |  2010-08-03 22:51         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Spāņiem savs oficiālais ledus vīns


Penedes reģionā Spānijā ir oficiāli nostiprināti vietējā ledus vīna jeb  Vino Dulce de Hielo vai  Vi Dolç del Fred ražošanas kritēriji, ziņo decanter. com.  Tādējādi šis reģions ir kļuvis par pirmo vietu Eiropā, kur reglamentēta šī savdabīgā deserta vīna ražošana izmantojot mākslīgi sasaldētas vīnogas.

...
Komentāri (0)  |  2010-07-28 01:23         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Vasaras dzēriens tumšā alus cienītājiem


Lai arī es esmu vīnzinis, manas intereses neaprobežojas tikai ar vīnu, tāpēc manas uzmanības lokā ir arī citi dzērieni.  

...
Komentāri (0)  |  2010-07-26 23:21         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Tommasi brut


Viens no svarīgākajiem faktoriem vīna izvēlē man šķiet ražotāja vārds un reputācija. Labs vīndaris vienmēr domās par to lai līdz pircējam vienmēr nonāktu kvalitatīvs produktus. Arī tādā gadījumā, ja prece būs domāta plašām pircēju lokam, nevis tikai izmeklētai publikai. Pēdējos vīna svētkos Konventa sētā man izdevās pagaršot kādu vīnu, kas, manuprāt, apliecina šo uzskatus. Runa ir par tāda slavena Itālijas ražotāja kā Tommasi dzirkstošo vīnu, kas gatavots no klasiskajām šampanieša vīnogu šķirnēm

...
Komentāri (0)  |  2010-07-26 19:49         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


ASV uzstādīti pirmie vīna pārdošanas automātiHarrisburgas pilsētā Pensilvānijas štatā ir uzstādīti pirmie vīna pudeļu pārdošanas automāti ASV. Par to informē dacenter.com. Automātā iespējams nopirkt 53 dažādus vīnus, kas atdzesēti līdz pareizai dzeršanas temperatūrai.

...
Komentāri (0)  |  2010-07-20 01:05         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.