vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Bārmeņu konkursa uzvarētāji


Šķindot glāzēm, pudelēm apmetot salto un košiem tērpiem ņirbot gar acīm, vakar 23. septembrī, mākslas teātrī „Artelis" noslēdzās 15. „BACARDI-MARTINI Grand Prix Latvia" - bārmeņu konkurss par tēmu„Legends of all Time". Konkursu organizēja SIA LIVIKO, BACARDI-MARTINI oficiālais pārstāvis Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu federāciju, vienkopus pulcējot 22 labākos Latvijas bārmeņus.

Kā ierasts, bārmeņi savas prasmes demonstrēja

...
Komentāri (0)  |  2010-09-25 00:27         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Labākie Latvijas bārmeņi sacentīsies meistarībā „Bacardi- Martini Grand Prix Latvia 2010”


23. septembrī mūsdienu mākslas teātrī „Artelis" Blaumaņa ielā 32, norisināsies 15. „BACARDI-MARTINI  Grand Prix Latvia" - bārmeņu konkurss par tēmu„Legends of all Time", kas vienkopus pulcēs labākos Latvijas bārmeņus. Konkursu organizē  SIA LIVIKO, BACARDI-MARTINI oficiālais pārstāvis Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu federāciju. Konkurss sāksies plkst.17:00  un to vadīs Andris Bulis.Skatītājiem ieeja pasākumā ir bez maksas.

...
Komentāri (0)  |  2010-09-21 23:47         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Par vīnu Ķīpsalā.


Nesen notikušajā izstādē Riga Food 2010 sevi aktīvi pieteica Latvijas Vīnziņu (Sommeljēru) asociācija, kas apmeklētājiem piedāvāja vairākus interesantus seminārus.


Vienā no tiem, kuru vadīja ...
Komentāri (0)  |  2010-09-15 20:25         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Reto vīnogu šķirņu vīnu degustācija


Aizvadītās nedēļas nogalē Saint Mont pilsētā Francijas Dienvidrietumos  pirmo reizi notika reto vīnogu šķirņu vīnu degustācija. Pasākumā pulcējās vairāki vīndari un  vīna vēstures eksperti, kas degustēja 2008. un 2009. gada ražas vīnus, kas ļoti ierobežotā daudzumā tika saražoti speciāli šim pasākumam. 

...
Komentāri (0)  |  2010-09-15 17:26         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Vīnziņu paraugdemonstrējumi Riga Food 2010Šā gada 8.seprembrī, izstādes „Riga Food" ietvaros, Latvijas Vīnziņu asociācija piedalīsies ar paraugdemonstrējumiem pareiza vīna pasniegšanā. Tiks rīkoti paraugdemonstrējumi uz skatuves vīna dekantēšanā, dzirkstošā vīna pasniegšanā ar skatītāju iesaistīšanu konkursos, un glāžu un to veidu pielietojums vīna kultūrā.  Paraugdemonstrējumus vadīs Aigars Lukstiņš, Raimonds Tomsons un Kristaps Rumbins. Pasākuma norise tiek plānota 8.septembrī no 12:00 līdz 18:00.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-27 02:00         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Jaunās pasaules meistardarbs


Nesen vīna veikalā  „Galerija Luis" nopirku fantastisku baltvīnu. Casa Lapostolle Cuvée Alexandre Chardonnay 2007, kas maksāja ap 13 Ls. Pēc savas garšas tas man atgādināja augsta līmeņa Chabli Gran Cru, nevis Čīles vīnu.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-26 01:00         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Modernais gruzīnu vīnu stils


Savu vīna žurnālista karjeru es esmu veidojis balstoties uz klasiskiem Eiropas pamatiem, tāpēc es vienmēr diezgan skeptiski esmu attiecies pret Gruzijas vīniem. Man vienkārši ir grūti saprast tradicionālo un Latvijā tik populāro šīs valsts pussaldo vīnu stilu, kas ļoti spilgti kontrastē ar Eiropas un arī Jaunās pasaules vīniem. Tomēr tirgus situācija dara savu un Gruzijas vīndari meklējot jaunus noieta tirgus ir spiesti radīt vīnus, kas ir saprotami arī lielākajai daļai Eiropas patērētāju, kas līdz šim nav saskārušies ar  Gruzijas vīniem un tāpēc baidās riskēt pērkot kaut ko nezināmu. Tieši tāpēc laiku pa laikam es sastopos arī ar sausiem Gruzijas vīniem, kuri gan man, gan Eiropas pircējam  ir daudz saprotamāki.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-19 22:24         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Poļiem vairs nepatīk degvīns


Jau ilgus gadus Polija strīdas ar Krieviju par to, kura no šīm valstīm ir uzskatāma par degvīna dzimteni. Izskatās, ka šajā strīdā virsroku tomēr gūs krievi.  Portālā decanter.com ir publicēti tirgus pētījumu kompānijas CBOS  dati, kas liecina, ka šī dzēriena popularitāte Polijā ar katru gadu samazinās. Šobrīd tikai 17 % aptaujāto dotu priekšroku degvīnam, bet 21 % jau vislabāk dzertu vīnu. Pēc CBOS datiem poļi vislabprātāk tomēr izvēlas dzert alu.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-19 20:47         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Black Tower jauns izpaltītājs
Kopš 2010. gada augusta vīnu Black Tower izplatītājs Latvijā ir lielākais alkoholisko dzērienu importētājs - SIA "Mobil Plus ADV".

...
Komentāri (0)  |  2010-08-18 19:46         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


VID atzīst stabilu legālā alkohola tirgus samazinājumu


2010.gada sešos mēnešos par alkoholiskiem dzērieniem (tai skaitā alu) iekasēti Ls 44,82 milj., kas ir par Ls 3,4 milj. jeb par 7% mazāk kā pērn sešos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes preču pārvaldes informācija.

Ņemot vērā, ka šogad realizētā akcīzes nodokļa likmju paaugstināšana bija minimāla un tikai atsevišķām alkoholisko dzērienu kategorijām, kas nespēja būtiski ietekmēt nodokļa ieņēmumus, akcīzes nodokļa ieņēmumu samazinājums saistāms ar legālo alkoholisko dzērienu realizācijas apjomu samazinājumu, jo šogad Latvijā ir par 2% (ja neskaita alu, samazinājums ir par 12%) mazāk patēriņam nodoto alkoholisko dzērienu kā 2009.gada sešos mēnešos.

...
Komentāri (0)  |  2010-08-17 23:49         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.