vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Latvijas vīnziņu čempionāta finālā triumfē Jānis Kaļķis


  Latvijas vīnziņu čempionātā „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012" par divkārtējo Latvijas čempionu kļuvis „Hotel Jūrmala SPA" vīna eksperts Jānis Kaļķis. Uzvarētājs savas zināšanas varēs papildināt, apmeklējot pasaulslavenā „Duval-Leroy" šampanieša nama vīnogu laukus Šampaņā, Francijā. Savukārt nākamgad J. Kaļķis dosies uz Tokiju Japānā, lai cīnītos par pasaules labākā vīna eksperta titulu. 

...
Komentāri (0)  |  2012-05-03 01:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


ARTA: likumā jāiestrādā prasība jauniešiem līdz 21 gadam obligāti uzrādīt dokumentus, iegādājoties jebkuru alkoholu


Piedaloties Latvijas Universitātes Debašu kluba organizētajās debatēs par vecuma cenzu, no kura būtu jāatļauj alkoholisko dzērienu iegāde, Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienība rosina iestrādāt „Alkoholisko dzērienu aprites likumā"  prasību jauniešiem līdz 21 gada vecumam pašiem obligāti uzrādīt personas apliecinošu dokumentu, iegādājoties alkoholiskos dzērienus.

Pašlaik šāda prasība neeksistē, un likums tikai paredz aizliegt alkoholiskos dzērienu pārdot personām, kuras jaunākas par 18 gadiem.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-30 20:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dzirkstošais vīns no Lielbritānijas


Viena no lietām par ko visi nepārtraukti runā, ir globālā sasilšana. Daudzi uzskata, ka tā būtiski ietekmēs arī vīna ražošanu visā pasaulē. Pirms vairākiem gadiem ietekmīgais britu vīna žurnāls Decanter rakstīja, ka globālās sasilšanas rezultātā Latvija būs viena no vislabākajām vietām šampanieša ražošanai. Kas zina, varbūt tā arī būs. Vismaz pirmie eksperimenti šajā jomā liecina, ka rezultāts tiešām varētu būt labs. Arī citur pasaulē vīnogu audzēšana vēršas plašumā. Tās jau tiek audzētas Dānijā, Zviedrijā, Norvēģija un pat Somijā, tomēr vislielākos panākumus vīnogu audzēšana ir sasniegusi Lielbritānijā. Šajā valsti vīnogu vīna darīšana ir izkļuvusi no mājražošanas un hobija nišas un kļuvusi par vērā ņemamu industrijas sastāvdaļu. Britu vīns tiek eksportēts uz dauzām pasaules valstīm un nevis tikai kā kaut kas ļoti eksotisks, bet gan kā lieliskas kvalitātes produkts.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-23 22:29         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čempionāts „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012”


Tuvojas 7. Latvijas Vīnziņu Asociācijas organizētais čempionāts „Duval-Leroy balvas izcīņa 2012", kurš notiks no 26-27. aprīlim viesnīcas Radisson BLU Rīdzene restorānā „Piramīda". Šogad labākie Latvijas vīna speciālisti sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā vīnziņu konkursā „14th ASI Contest of the Best Sommelier of the World", kurš notiks 2013. gada 29. martā Tokijā, Japānā.

 

Katru gadu Latvijas labākie vīna speciālisti sanāk kopā, lai cīnītos par Latvijas labākā vīnziņa titulu. Šogad čempionāts notiks no 26.-27. aprīlim. Kā ierasts, konkurss notiks divās kārtās: 26. aprīlī - konkursa slēgtā daļa - pusfināls un 27. aprīlī - fināls, kurš būs pieejams arī skatītājiem. Labāko vīnzini nosaka čempionāta žūrija 6 ekspertu sastāvā- 4 Latvijas Vīnziņu Asociācijas valdes locekļi un 2 starptautiskās žūrijas pārstāvji - šogad Lietuvas un Igaunijas Vīnziņu asociācijas prezidenti. Lai kļūtu par labāko no vīnziņiem, dalībniekiem pusfinālā būs jāizpilda teorētiskais tests, jāparāda savas prasmes vīna pasniegšanā un pazīšanā, un tad 4 labākie nokļūs finālā, kurā sekos uzdevumi, kuri netiks atklāti līdz pat fināla dienai.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-19 02:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pascal Bouchard Chabli


  Īsi pirms Lieldienām man palaimējās nogaršot vairākus izcilus Chabli no Pascal Bouchard vīna darītavas. Visi degustētie vīni bija izcili, un katra to garšas nianse lika noprast, ka runa ir tieši par Chabli, nevis kādu citu chardonnay vīnogu vīnu. Šajos vīnos nevienā mirklī nebija mājiena uz kaut kādu lētumu vai vienkārši komerciālu piegājienu, kas diemžēl ir raksturīgu daudziem Chabli ražotājiem. Degustētie Pascal Bouchard vīni nav paredzēti  masveida pircējiem.  Tie ir pietiekoši dārgi un lai tos novērtētu jābūt cilvēkam, kas ir uzkrājis zināmu pieredzi un spēs novērtēt šo vīnu garšas nianses un sabalansētību.

...
Komentāri (0)  |  2012-04-06 00:40         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ko dzeram vairāk, vīnu vai degvīnu?


Pirms kāda laika presē izskanēja ziņa, ka Latvijas iedzīvotāji vīnu dzer vairāk par degvīnu.  Ir diezgan grūti komentēt datus par Latvijas iedzīvotāju dzeršanas paradumiem. Tam ir viens pavisam prozaisks iemesls. Proti, oficiālā VID Akcīzes pārvaldes statistikā neparādās nelegālais alkohola tirdzniecības apjomus, kas pēc Alkoholisko dzērienu ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) stipro dzērienu kategorijā sasniedz ap 40%. Tas, ka ar oficiālo statistiku nav kaut kas kārtībā,  apliecina arī 2010. gadā publicētā statistika. Tad oficiālie cipari liecināja, ka 2009. gadā alkohola lietošanas apjomi Latvijā saruka par 38%! Vai tiešām cilvēki pēkšņi sākuši tik būtiski dzert mazāk? Neticu. Arī tas, ka Latgalē veikalā neviens vairs nepērk degvīnu vēl nenozīmē, ka šajā Latvijas novadā dzīvo tikai nedzērēji.  

...
Komentāri (0)  |  2012-03-28 21:10         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Visneitāliskākais vīnu reģions Itālijā




Pašā Itālijas vīnu darīšanas sirdī Toskānā, atrodas neliels vīnu reģions, kurā top vīni, kas garšas ziņā vairāk atgādina labu Bordo, nevis labu Chianti. Runa ir par Bolgheri, kurš meklējams pašā jūras piekrastē. Jūras tuvums un apkārtējie kalni, kas to ieskauj tādā kā puslokā, rada savdabīgu šīs vietas mikroklimatu. Ziemas te ir siltākas un mitrākas, bet vasarā jūras vējš atsvaidzina gaisu. Līdz pat pagājušā gadsimta 60. gadiem, šeit vīnogas neviens neaudzēja. Galu galā, Bolgheri ir samērā zema un mitra vieta, kur mīt daudz odu. Kurš normāls cilvēks te audzēs vīnogas, ja turpat blakus atrodas Chianti? Par šīs vietas atklājēju uzskatāms slavenais krievu izcelsmes amerikāņu vīndaris Andrejs Čeliševs  (André Tchelistcheff), kurš saskatīja daudz līdzību ar Bordo reģionu Francijā. Viņš uzsāka eksperimentus ar franču vīnogu šķirnēm, kuru rezultātā atklājās, ka vietām tās aug daudz labāk nekā itāļu šķirnes. Savu roku pielika arī vairāki citi vīndari, kuru pūliņu rezultātā arī radās vīni, ko visa pasaule pazīst ar nosaukumu

...
Komentāri (0)  |  2012-03-28 01:20         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Grieķu klasika – Metaxa


Viens no pirmajiem kvalitatīvajiem alkoholiskajiem dzērieniem, kas pēc PSRS sabrukšanas parādījās Latvijā, bija Metaxa. Pagāja laiks, parādījās jauni dzērieni, un Metaxa garša aizmirsās. Nesen man bija iespēja atsvaidzināt savu garšas atmiņu. Rīgā viesojās pieredzes bagātais Metaxa meistars Konstantins Raptis (Constantinos Raptis).



...
Komentāri (1)  |  2012-03-23 00:28         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ungāru Tokaji Aszu vīns


Aplūkojot lielveikalu pašus zemākos plauktus var redzēt  lielu daudzumu Austrumeiropas vīnu. Latvijas iedzīvotāji to iecienījuši galvenokārt to zemās cenas dēļ, jo liela daļa no tiem ir visai zemas kvalitātes. Nezinu, kas tur ir pie vainas? Mūsu pircēji kas negrib pirkt kaut ko labāku, bet dārgāku vai pārdevēji, kas negrib riskēt ar nepieprasītu produkciju. Neraugoties uz to, agri vai vēlu augstas klases Austrumeiropas vīni pie mums būs masveida parādība. Kamēr tas vēl nav noticis, jāsamierinās ar dažiem izņēmumiem.  Viens no vīniem, par kuru kvalitāti man nekad nav bijis jāšaubās ir

...
Komentāri (3)  |  2012-03-14 20:15         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pieradinātais blaufrankisch vīnogu vīns


 Netālu no Ungārijas un Slovākijas robežas atrodas Austrijas vīnu zeme ko sauc par Burgenlande. Bez saviem slavenajiem Neusiedler see ezera apkārtnes deserta  vīniem, kurus mēdz dēvēta arī par saldo zeltu šis reģions augstu kotējas kā vieta, kur top vieni no labākajiem Austrijas sarkanvīniem. Par to jāpateicas karstumam, kas šajā reģionā katru vasaru ieplūst no blakus esošās Ungārijas stepes. Arī citādā ziņā šis reģions un arī vīna darīšana vienmēr bijusi cieši saistīta ar kaimiņiem. Te tiek audzētas arī vienas un tās pašas vīnogu šķirnes. Tas ir loģiski, jo  abas šīs valstis kādreiz ietilpa vienotā Austroungārija impērijā. Pirms pāris gadiem piedalījos kādā lielā Austrijas sarkanvīnu degustācijā. Manu uzmanību piesaistīja vīni no

...
Komentāri (2)  |  2012-02-29 00:42         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.