vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Vācu vīns Vīnē apsteidz austriešus.


Austrijas galvaspilsētās Vīne notikušajā aklajā Grüner Veltliner  šķirnes vīnu degustācijā pirmo vietu ieguva Weingut Weegmüller's 'Vom Balkon der Pfalz' 2011 no Vācijas, ziņo Decanter.com.

Uzmanības vērts ir tieši tas fakts, ka šis panākums ir gūts tieši Austrijā, kas līdz šim tika uzskatīta par labāko grüner veltliner

...
Komentāri (2)  |  2012-08-04 01:49         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnogu vīnu konkurss 2012 (VIDEO)


27. jūlijā Valdeķu muižā notika Latvijas vīnogu vīnu konkurss "Par kvalitatīvu Latvijas vīnogu vīnu!", ko organizēja Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība....
Komentāri (1)         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dažu šampaniešu vērtējumsKatra reģiona slavu veido tikai daži izcili vīni, tomēr tie visbiežāk maksās milzu naudu un tos būs arī visai grūti nopirkt. Pārējie, ne vienmēr būs tik augstā līmenī, tomēr šampanietis būs izņēmums. Šajā  gadījumā, man šķiet, pie vainas būs jebkura šī dzēriena stabili augstais kvalitātes līmenis. Nav svarīgi, vai tas būs kāda ļoti slavena ražotāja slavens pats dārgākais dzēriens, vai lielveikalā nopērkams šampanietis. Atšķirība būs tikai garšas stilos un niansēs, nevis kvalitātē. Iespējams tāpēc, šampanietis ir viens no pasaulē vispieprasītākajiem  franču vīniem. Ogas tā ražošanai tiek audzētas ļoti ierobežotā teritorijā, kas šī reģiona zemniekiem ļauj par tām prasīt arī attiecīgu cenu. Kilograms ogu te maksā ap 6 EUR/kg. Neraugoties uz šādu cenu, pēc šīm ogām pircēji stāv rindā. Ko lai dara, īstu  šampanieti, ko novērtēs pircēji  var saražot tikai no šīm ogām. To novērtē arī paši franči, kas neraugoties uz pieprasījumu visā pasaulē, paši ir lielākie šī dzēriena pircēji. Viens francūzis gadā vidēji izdzer 20.24 glāzes. Igaunijā šis rādītājs varētu būt  0.57 glāzes, Latvijā -0.21 glāze, bet Lietuvā tikai 0.11 glāzes.

...
Komentāri (0)  |  2012-07-25 22:02         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Estrella un citi šāda tipa Valensijas vīni


Nevajag uzskatīt, ka vīnziņi domā tikai par dārgiem un prestižiem dzērieniem, bet lētiem vīniem nemaz neskatās virsū. Tā nebūt nav. Man šķiet, ka jebkuram vīnzinim ir interesanti atrast garšas kombināciju un īsto vietu, kurā spētu  uzplaukt  arī mazāk ievērojami vīni. Viens piemērs. Jau ilgāku laiku Latvijā ir sastopama viena no slavenākajām Spānijas Valensijas reģiona  vīna darītavām Bodegas Murviedro.  Starp daudziem šī ražotāja vīniem īpaši izceļami ir vīni ar nosaukumu

...
Komentāri (2)  |  2012-06-30 02:36         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mobil Plus maina nosakumu
Viens no lielākajiem alkoholisko dzērienu importētājiem un izplatītājiem, kas Latvijas tirgū bija pazīstams ar nosaukumu „Mobil Plus", paziņojis par nosaukuma maiņu un turpinās darbu nozarē kā SIA „ALTIA LATVIA".
Kā informē „ALTIA LATVIA" komercdirektors Aigars Siliņš, šāds lēmums pamatots ar vēlmi uzsvērt uzņēmuma piederību vienam no lielākajiem alkoholisko dzērienu ražotājiem un izplatītājiem Ziemeļvalstīs - „ALTIA" grupai un stiprināt korporatīvo identitāti Baltijā. Izmaiņas LR Uzņēmumu reģistrā reģistrētas  š.g. 18.jūnijā.
...
Komentāri (0)  |  2012-06-26 22:20         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk..
        Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Latvijā ražotā alus degustācijas piezīmesPiezīmes no manas pēdējās aklās, alus degustācijas. Ceru, ka kādam tās liksies interesantas. ...
Komentāri (1)  |  2012-06-22 02:11         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīna festivālā „LIVIKO” iepazīstinās ar vairāk kā 20 vīnu šķirnēm


Šonedēļ notiekošajā ikgadējā Vīna festivālā alkoholisko dzērienu izplatītājs „LIVIKO" iepazīstinās ar vairāk kā 20 vīnu šķirnēm no Spānijas, Itālijas, Francijas, Gruzijas un „Jaunās pasaules". Šajā gadā īpaša uzmanība tiks pievērsta labi pazīstamajai spāņu vīnu līnijai „Estrella de Murviedro", kas šogad ieguvusi jaunu vizuālo risinājumu, kā arī netradicionāliem šī vasaras vīna lietošanas veidiem.

...
Komentāri (0)  |  2012-06-14 20:50         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk..
        Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Konventa Sētā notiks tradicionālais Vīna festivāls 2012
Šī gada 15. un 16. jūnijā viesnīcas Konventa Sēta iekšpagalmā, Rīgā, Kalēju ielā 9/11, jau sešpadsmito reizi notiks tradicionālais Vīna festivāls 2012, kas vienkopus pulcēs Latvijas vīna baudītājus un ekspertus, dodot iespēju neformālā atmosfērā dalīties ar aktuālāko vīna pasaulē.

Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Raimonds Tomsons saka: „Vīna festivāls

...
Komentāri (0)  |  2012-06-12 01:05         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.