vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā 24. un 25. maijā notiks vīnu izstāde“VYNO DIENOS 2013“


Šī ir jau devīto reize un sagaidāms ka to apmeklēs aptuveni 4000 apmeklētāju.Sagaidāms, ka tajā piedalīsies vīndari no tādām vīna pasaules lievalstīm kā Vācija, Itālija, Spānija, kā arī no tādām Baltijas tirgū mazāk pazīstamām, bet vīna kultūras tradīcijām  bagātām zemēm kā Armēnija un Azerbaidžāna.Kā jau katru gadu, notiks arī dažādi tematiskie semināri. Izstādes laikā darbosies arī gardēžiem veltītā zāle, kurā būs iespējams nodegustēt dažāda veida delikates, saldumus un šokolādi. To visu papildinās komiksu un karikatūru izstāde. Sagaidāms, ka izstādes laikā notiks pazīstamā lietuviešu mūzikas zinātnieka Dr. Artašes Gazarian uzstāšanās, kurā tiks runāts par savstarpējām vīna un mūzikas savstarpējo iedarbību caur Eiropas valstu  kultūras prizmu.
...
Komentāri (0)  |  2013-05-16 05:20         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par 2013. gada Latvijas labākais vīnzini Latvijā kļuvis Ronalds Pētersons
  •  
    10. maijā, Rīgā viesnīcā „Radisson Blu Ridzene Hotel” norisinājās 8. Latvijas vīnziņu jeb someljeru konkursa fināls. Visi dalībnieki sacentās teorētiskajās zināšanās un vīna dekantēšanā, savukārt 4 labākie finālā rādīja savu prasmi dzērienu atpazīšanā, pasniegšanā, aperitīva kokteiļa pagatavošanā, vīna kartes labošanā un dažādiem ēdieniem piemērota dzērienu izvēlē.
...
Komentāri (2)  |  2013-05-14 04:22         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nozares asociācijas: „Alkohola aprites likumā” tiek virzīti grozījumi, kas veicinās alkohola pieejamību jauniešiem


Alkohola ražotāju un tirgotāju asociācija (ARTA) un Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija (LADRIA) pauž bažas par Saeimā skatīto likumprojektu “Grozījumi Alkoholisko dzērienu apritē”, norādot, ka tiek virzīti  priekšlikumi, kas veicinās vieglā alkohola pieejamību jauniešiem un paralēli kropļos tirgus konkurenci, radot nevienlīdzīgus apstākļus vieglo un stipro alkoholisko dzērienu tirdzniecībai.  

Abas nozares asociācijas ir iesniegušas Saeimā oficiālu vēstuli, kurā uzsver -  alkohola iedalījums “sliktajā” un “labajā” nav pieļaujams, tādēļ tirdzniecības regulējumi nedrīkst nodrošināt labvēlīgākus nosacījumus kādai konkrētai alkoholisko dzērienu kategorijai – šajā gadījumā alkoholam ar absolūtā alkohola saturu līdz 5%, kas ir populārākais alkohols jauniešu vidū.
...
Komentāri (0)  |  2013-05-14 04:01         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Divi aromātiski vasaras vīni


Lai arī pavasaris tikko sācies, gaisā jau virmo vasaras notis. Šī iemesla dēļ gribu pievērst uzmanību manuprāt diviem ļoti smaržīgiem vasaras vīniem. Tie  lieliski piestāvēs arī  randiņam, jo ir veidoti no manuprāt vissmaržīgākajām vīnogām – gewurztraminer

...
Komentāri (0)  |  2013-05-08 21:03         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu čempionāts ir klāt !Visus līdzjutējus aicinām pulcēties piektdien, 10. maijā plkst. 16 viesnīcas Radisson BLU Rīdzene restorānā „Piramīda”.
Lai atrastu spēcīgāko Latvijas kandidātu ASI Eiropas vīnziņu čempionātam, kas norisināsies 2013.gada rudenī Itālijā, šogad piedalīsies arī tie kandidāti, kuri uzvarējuši iepriekšējos gados. Bez jau minētā, 3 labākie kandidāti rudenī piedalīsies Vanna Tallin Grand Prix Baltijas vīnziņu čempionātā, kas šogad tiek plānots Rīgā!

...
Komentāri (0)  |  2013-05-08 01:16         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rīgas labākie bārmeņi sacenšas kokteiļu jaukšanā ar aizsietām acīm


21.aprīļa vakarā labākie Rīgas bārmeņi sacentās kokteiļu jaukšanā ar aizsietām acīm. Šāda aktivitāte norisinājās pasākuma Jameson Smooth Bartender Club ietvaros, ko pirmo reizi Latvijā organizējis īru viskija zīmols Jameson sadarbībā ar Latvijas Bārmeņu federāciju. Jameson Smooth Bartender Club mērķis ir saliedēt bārmeņus, piedāvājot viņiem uzņemt viesus – savus draugus un kolēģus – pašu veidotā atpūtas vakarā.

 ...
Komentāri (0)  |  2013-04-25 18:13         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas vīnziņu asociācija Facebook
Latvijas vīnziņu asociācija ir izveidojusi savu lapu Facebook. Tagad visi kurus vieno vīna kultūra arī šeit var saņemt informāciju un apmainīties ar viedokļiem.
https://www.facebook.com/LatvijasVinzinuAsociacija

Komentāri (0)  |  2013-04-16 01:25         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Ozolkokā izturēts degvīns
Šovasar ASV lidostu beznodokļu veikalos var parādīties jauns Absolut degvīns  – Amber. Viens no lielākajiem pasaules alkohola ražotājiem Pernod Ricard, kam pieder šī Zviedrijas kompānija, izdevumam Drinks International pavēstījusi, ka jaunais degvīns būs izturēts ozolkoka mucās un koka skaidiņās.
...
Komentāri (0)  |  2013-04-12 22:42         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Divi jauni itāļu Memoro


Pirms kāda laika jau rakstīju par kādu interesantu pieeju laba  komerciāla vīna radīšanā. Runa  ir par Piccini Memoro Vino Rosso Italia. Tā sastāvā ir 12 mēnešus ozolkokā izturētas montepulciano vīnogas, kas augušas  Itālijas vidienē – Abruzzo reģionā, saulainajā Sicīlijā augušas nero d’ avola vīnogas, ziemeļos – Veneto reģionā augušās merlot vīnogas, bet Itālijas pussalas zābaka papēdī –  Puglia reģionā audzētās ...
Komentāri (1)  |  2013-04-11 00:03         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīni maina ēdiena garšu


2007. gadā, Rīgā notika Ziemeļu garšas nedēļa, kuras ietvaros notika vairāki pasākumi, kuros piedalījās labākie skandināvu virtuves meistari. Toreiz Kopenhāgenas  restorāna  –  Noma vīnzinis, kura vārdu vairs neatceros,  demonstrēja ziemeļu ēdienu saderību ar vīnu. Joprojām atceros tās fantastiskās pārvērtības, ko piedzīvoja bezgaršīga menca kombinācijā ar vīnu. Tad es pirmo reizi pa īstam sapratu to, cik būtiski vīns spēj mainīt ēdiena garšu. Šo notikumu es atcerējos, kad Rīgā viesojās slavenās Itālijas vīna darītavas

...
Komentāri (0)  |  2013-04-04 00:32         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.