vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Jaunas lapas prasīgiem vīnu mīļotājiemNesen atklātībā parādījušās divas interesantas  ar vīnu saistītas mājas lapas, kas orientēta uz ļoti prasīgiem vīna mīļotājiem. Neraugoties uz trūkumiem, tās noteikti ir vīna mīļotāju uzmanības vērtas.
...
Komentāri (1)  |  2014-06-06 00:33         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Austrijas vīni un vasaras virtuve
Austrijas vīna mārketinga padome (AWMB) izdevusi brošūru, kas raksturo Vidusjūras virtuves un Austrijas vīnu saderību.
Apskatījos ieteikumus. Man liekas ļoti loģiski. Brīnos, kā es pats nevarēju iedomāties šādas lietas. Iesaku apskatīties šo brošūru elektroniski un smelties iedvesmu.
...
Komentāri (0)  |  2014-06-05 00:47         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Mana atbilde uz jautājumu par Diabolt Vallois mis en caves 1983


Laiku pa laikam man tiek atsūtīti anonīmi jautājumi, aizmirstot pielikt atpakaļ adresi. Šiet ir viens no tiem:


Jūsu domas par šampanieti (Diabolt Vallois mis en caves 1983) ļoti maz info.?
Edgars


Lielāko daļu no vīniem, par kuriem šeit iet runa es esmu dzēris. Ar minēto šampanieti , diemžēl, man nav bijusi saskare, tā kā neko konkrēti nemācēšu pateikt. Šajā gadījumā mans domu gājiens būtu sekojošs:

...
Komentāri (1)  |  2014-04-04 18:10         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Nedaudz samazinājies vīna patēriņš


2013.gadā patēriņam Latvijā nodoti 5039 tūkst. dekalitri (turpmāk – dal) alkoholisko dzērienu, kas par 1,35% pārsniedz 2012.gada rādītāju un par 5% pārsniedz 2011.gada rādītāju.2013.gadā salīdzinot ar 2012.gadu, patēriņam Latvijā nodotais alus apjoms paliek gandrīz nemainīgs, – 15453 tūkst. dal alus. Salīdzinājumā ar 2011.gadu vērojams samazinājums par 5%.
...
Komentāri (0)  |  2014-03-13 00:17         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


„Rīgas Melnais balzams” pērn bijis pārdotākais „Latvijas balzama” dzēriens eksporta tirgos


„Rīgas Melnā balzama” produktu pārdošana vietējā un eksporta tirgū kopumā pagājušajā gadā augusi par 13% jeb 879 tūkstošiem eiro, salīdzinot ar 2012.gadu, un sasniegusi 7,4 miljonus eiro – informē AS „Latvijas balzams”. Pašmāju tirgū sasniegts 13% pieaugums, bet eksportā pārdošanā pret 2012.gadu sasniegts pat 14% pieaugums.

...
Komentāri (0)  |  2014-02-26 20:51         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Armēnijas vīni

Kaukāza kalnu nogāzes, kas uzskatāma par mūsdienu vīnogu dzimšanas vietu. Saskaņā ar nostāstiem to šeit pēc izglābšanās no grēku plūdiem iestādījis Noasa. Lai nu kā, bet arheoloģiskajos izrakumos atrasti vissenākie pierādījumi, ka šeit cilvēki ir audzējuši vīnogas un taisījuši vīnu. Lai arī Latvijas patērētājiem šī reģiona dzērieni vispirms asociējas ar Gruziju, pēdējo gadu laikā milzīgu uzrāvienu vīna darīšanā ir veikuši Armēnijas vīndari. Lielākajai daļai patērētāju šī valsts vispirms asociējas ar tās lieliskiem brendijiem, taču šeit vienmēr tika ražots ari vīns. Iespējams, pie visa vainīgi padomju laiki, kad tika noteikts virziens, kurā katrai republikai jāspecializējas. Gruzijai specializējās vīna ražošanā, bet Armēnijā pirmām kārtām domāja par brendiju. Neraugoties uz to, šeit vienmēr tika gatavots arī vīns.  Pārsvarā savām vajadzībām.

...
Komentāri (0)  |  2014-02-08 01:21         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Latvijā pērn augusi dzirkstošo vīnu un dzērienu ražošana


Lielākais Baltijas alkoholisko dzērienu ražotājs „Latvijas balzams” pērn saražojis 2 miljonus 636 950 litru dažādu dzirkstošo alkoholisko dzērienu, kas ir līdzvērtīgs daudzums, ar ko piepildīt olimpiskā standarta peldbaseinu, kas ir 50 metrus garš un kura ietilpība ir 2.5 miljoni litru.
Atpazīstamākie vietējie zīmoli - „Rīgas šampanietis” un „Rīgas Dīva” tik saražoti 1,5 miljonu litru apjomā, kas ir par 2% vairāk nekā 2012. gadā.
...
Komentāri (0)  |  2014-01-28 01:08         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Pieteikšānās vīna kursiem


Latvijas Vīnziņu asociācija aicina papildināt savas zināšanas vīna kursos.  Lekcijas lasīs labākie Latvijas speciālisti un vairākkārtējie  profesionālo sacensību uzvarētāji Raimonds Tomsons, Jānis Kaļķis, Gints Sniedze, Valentīna Grandāne,  Mācis Mitrevics un Romans Komars.

...
        Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


“Latvijas balzams” veikali: svētkos pirktākie bijuši „Rīgas Melnais balzams Upeņu” un dāvanu komplekti.


2013. gada nogalē „Latvijas balzams” veikalos (LB veikali) pircēji visbiežāk vēlējās iegādāties „Rīgas Melno balzamu ar upeņu garšu”, ko pirka ne tikai savam patēriņam, bet arī, lai pasniegtu svētkos kā dāvanu – informē „Latvijas balzams” veikali. Svētku laikā īpaši pieprasīti bija arī dāvanu komplekti ar „Rīgas Melno balzamu ELEMENT” un ar „Rīgas Šampanieti oriģinālo”, kam pievienota šokolādes eiro medaļa, kā arī citi dāvanu komplekti.

...
Komentāri (1)  |  2014-01-08 01:42         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


2014 gadā gaidāmās izmaiņas alkohola tirdzniecībā.


Dažas, manuprāt bezjēdzīgas, lietas kuras Saeima pieņēma lai it kā cīnītos ar pārlieku alkohola lietošanu.  Izmaiņas ir formālas vai vērstas uz legālās tirdzniecības apjomu samazināšanu un nelagālās tirgus daļas pieaugumu. ...
Komentāri (1)  |  2013-12-30 21:06         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.