vinzinis.lv

 vinzinis.lv

 

Divi īsteni jaunās pasaules baltvīnu paraugi


Bieži vien literatūrā visi vīni tiek sadalīti divās daļās: Vecās pasaules (Eiropa) un Jaunās pasaules (visas parējās valstis) vīni. Katrai no šīm pasaulēm ir raksturīgs savas garšas stils. Tiek uzskatīts, ka Eiropā vīni ir nedaudz pieklusinātāki un elegantāki, bet citur garšas ziņā spēcīgāki ar izteiktāku garšu. Lai arī mūsdienās šie stili lielā mērā ir saukušies, tomēr laiku pa laikam es sastopos ar kādu izteiktu Jaunās pasaules vīna stila paraugu.

Rosemount Chardonnay Diamond Label 2007, cena veikalā  ap 6 Ls.

 Izteikts jaunās pasaules vīns. Spēcīgs, izteiksmīgs citrusaugļu aromāts ar nedaudz pikantiem pipariem. Arī  nedaudz krēmīgajā garšā jūtams laims, persiki un pazaļa melone.  Pēcgaršā, karstā klimata baltvīniem raksturīgais nelielais saldumiņš.  Neraugoties uz spēcīgo aromātu, garša man  likās paplāna. Gaidīju kaut ko vairāk. Taču no otras puses - biezāks un smagnējāks vīns noteikti būtu pazaudējis kaut ko no sava viegluma un svaiguma.

 Vēl viens izteikts baltvīns, kādu, iespējams, var pagatavot tikai Jaunajā pasaulē.

Cono Sur Riesling Reserva 2009 cena veikalā  ap 6,50 Ls.

 Ļoti spēcīgs jasmīnu, zaļo ābolu un arī petrolejas aromāts. Viss, ko prasa rislinga labais tonis. Garša superspēcīga un izteikti minerāla ar tādu kā metālisku ābolu piegaršu. Sākotnēji liekas, ka tas ir supersauss, taču pēcgaršā parādās arī šai vīnogu šķirnei tik raksturīgās salduma notis.  Šis ir vīns, kuru nevar nepamanīt. Kaut ko tādu var pagatavots tikai Jaunajā pasaulē. Pēc sava stila tas atgādina labu Vācijas Reingau rislingus, taču pareizināts ar divi. Tas ir pārāk spēcīgs, pārāk izteikts un pārāk agresīvs. Iespējams, tāpēc arī jūtams, ka tajā tomēr ir 14 % alkohola. Nekad nebiju iedomājies, ka kaut ko tādu ir iespējams panākt  no rislinga vīnogām.  Es laikam esmu pārāk konservatīvs, tāpēc tomēr rieslingu gribu ar ne tik karstu temperamentu.

Komentāri (2)  |  2010-08-09 23:38    
terroir* - 2010-08-11 21:18
Sakiet, lūdzu, kur var iegādāties Cono Sur Riesling Reserva? Jūsu pieminētais petrolejas aromāts man atgādināja vienu mucā izturētu Jaunzēlandes Riesling, ko nogaršoju pirms kāda gada un tam arī bija šī interesantā nianse.

es* - 2010-08-22 01:13
Terroir! Ļoti daudziem Vācijam Riesling smaržā ir petroleja. JAutā specializētiem Vācijas vīnu tirgotājiem, viņi zinās :)


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ